14:51

 Święta-czas wzbogacenia się o dobra materialne? Idziesz do sklepu i widzisz niekończące się kolejki do kasy, gonitwę nieznajomych ci ludzi o zabawki dla dzieci. Ty sam również przyszedłeś po prezent dla bliskiej Ci osoby. Chcesz żeby jej się spodobał, szukasz czegoś wyjątkowego. W końcu znalazłeś, przebiłeś się przez te tłumy ludzi i nareszcie jesteś w domu. Pakujesz starannie prezent i chowasz pod ogromną, zieloną choinkę gdzie widzisz jeszcze kilka innych kolorowych paczek. Cieszysz się, jak małe dziecko i nie możesz doczekać się, aż zostaną Ci wręczone. W domu panuje nastrój świąt. Wszędzie roi się od małych reniferów i Mikołaji. Są kolorowe lampki i bombki. Czujesz tą magię świąt? Pewnie tak... Przecież właśnie z tym kojarzą się święta i wszelkie dekoracje oraz prezenty są jej nieodłączną częścią... Otóż wielu z nas pochłaniają te całe przygotowania naszego domu. Głównie na tym się skupiamy, a chodzi o to by przygotować na ten zbliżający się wielkimi krokami dzień SIEBIE.


 Dla ludzi najważniejszą rzeczą stały się prezenty... Jako małe dziecko też czekałam kiedy skończymy Wigilijną kolację i przejdziemy do paczek, bo chciałam zobaczyć jaką lalkę dostałam, ale z wiekiem powinno się coraz bardziej rozumieć, że to nie jest czas tylko obdarowywania się. Jesteśmy ciągle zabiegani, nie mamy na nic czasu. Przez nadmiar obowiązków zapominamy, co tak naprawdę liczy się w życiu i jak cenny jest czas spędzony z bliskimi, którzy tak szybko odchodzą. Nie wiemy ile czasu nam zostało, ile chwil spędzimy jeszcze z człowiekiem, który jest dla nas bardzo ważny, dlatego warto choć na chwilę zatrzymać się i pomyśleć. Czas Świąt to idealny moment by móc się zatrzymać i spędzić czas z rodziną. Bez mediów, bez szarpaniny i kłótni, bez myślenia o problemach i obowiązkach. Po prostu się zatrzymaj się i wyłącz.

Grudzień jest miesiącem, w którym szczególnie powinny pochłonąć nas refleksje nad nami samymi, naszym stosunkiem do życia i zachowaniem. Zauważcie, że nawet tworząc listę postanowień noworocznych skupiamy się na tym, co na zewnątrz a nie wewnątrz nas chcemy zmienić. Nie mówię, że każdy tak robi, bo każdy wybiera jedną z dróg, ale pewnie jednym z twoich postanowień jest, że zaczniesz ćwiczysz i chcesz schudnąć :). Nie ma w tym nic złego, przecież chcesz o siebie zadbać, ale zastanawiałeś się co warto zmienić w sobie poza wyglądem? Praca nad sobą jest bardzo ciężka. Ciągle dążymy do doskonałości, ale w tym dążeniu skupiamy się tylko na swoim wyglądzie. 
Musisz patrzeć inaczej na świat, by życie nabrało koloru i barw.You Might Also Like

2 komentarze

 1. bardzo causalowy look :)
  julie-s-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe zdjęcia :)

  Będzie mi meeega miło, jeśli zajrzysz na mój:
  - BLOG
  - INSTAGRAM
  - FANPAGE

  OdpowiedzUsuń

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images