15:12 Rozmowa

"Cisza rozdziela bardziej, niż przestrzeń"

Z pozoru łatwa,zwykła codzienna "rzecz", ale jak w końcu przychodzi, co do czego...milczymy.  Rozmowa jest nieuniknionym elementem komunikacji międzyludzkiej. Mówiąc prosto : nie da się nie gadać. Ostatnio rozmawiając z kimś, kto miał problem z rodzicami, bo przeszkadzało mu pewne zachowanie z ich strony, doradziłam aby po prostu, po ludzku porozmawiał,wyjaśnił. Na pewno taki zachowanie z czegoś wynika...Brak zaufania,troska,strach? Być może, ale nie wiadomo na pewno, dlatego trzeba porozmawiać, wytłumaczyć i uświadomić, że dane zachowanie jest przez nas nieakceptowane. W odpowiedzi na radę usłyszałam : "nie chcę z nimi rozmawiać, nie umiem i to nic nie da..." Właśnie dlatego powstał dzisiejszy post. Rozmowa z tą osobą zmotywowała mnie do napisania posta na temat rozmowy. Chcę uświadomić wam, że rozmowy nie ma co się bać, unikać, zwlekać z nią, a tym bardziej uważać, że nic nie zmieni, nie da...
Jak inni mają liczyć się z naszym zdaniem skoro go nie ma? A raczej jest tylko nie mamy odwagi się nim podzielić, sprzeciwić... 


Osobiście uważam, że jeśli coś jest nie tak, coś nam nie pasuje to należy o tym mówić i rozmawiać. Nie bójmy się okazywać uczuć, bo wszystko, co ludzkie nie jest nam obce. Rozmowa jest nieodłącznym elementem każdego dnia. W domu, szkole, pracy,sklepie,na ulicy....Wszędzie. Więc skoro jest naszą codziennością,rutyną to czemu się jej boimy? Zazwyczaj przyczyną tego jest to,że obawiamy się jak odbiorą nas osoby z którymi prowadzimy dialog. Boimy się ich reakcji, a co za tym idzie dalszego działania. Czy słusznie? Nie. Nie mamy wpływu na to, jak odbiorą nas inni. Możemy komuś przekazać jakąś informację bardzo delikatnie z wyczuciem, ale jak ktoś to zrozumie...nie zależy od nas tylko od charakteru i uczuć tej osoby.  Mimo wszystko należy wyjaśniać pewne sprawy i komunikować się z innymi za pomocą dialogu. Jak inaczej możemy poinformować o tym, że coś nam nie pasuje? 
Często jest tak, że jak się z kimś pokłócimy mamy tak zwane "ciche dni". Powiem wam szczerze, że uważam iż są one dobre, ponieważ przez ten czas opadną emocje, możemy wszystko sobie przemyśleć itd. Jednak po jakimś czasie ciężko zabrać się do tego by się pogodzić. Czekamy kto pierwszy wyciągnie rękę, czekamy kto pierwszy zatęskni czekamy i czekamy. Ciche dni cichymi dniami, ale jak czujesz że opadły emocje z twojej strony, wszystko przemyślałeś i jesteś gotów porozmawiać to przestań się bać i unosić honorem tylko wyciągnij rękę na zgodę. Owszem taka rozmowa jest ciężka i nie jest powiedziane, że ponownie nie dojdzie do kłótni, lecz tylko dialogiem jesteśmy w stanie zmienić coś w relacjach z drugim człowiekiem. Skoro dostałeś w darze mowę -mów, skoro dostałeś w darze oczy - patrz, skoro dostałeś w darze słuch -wysłuchaj.
Po prostu nie bój się i działaj, a raczej ROZMAWIAJ  :)
You Might Also Like

12 komentarze

 1. Bardzo ładny kolor szminki ;)
  Zapraszam do mnie https://cakemonika.blogspot.com/ https://www.instagram.com/cakemonika/ ♥

  OdpowiedzUsuń
 2. Uważam, że rozmową można rozwiązać wszystkie spory. Wystarczy szczera, spokojna rozmowa. Często jednak zapominamy o tym i nie chcemy z nikim rozmawiać. Warto jednak spróbować. :)
  Pozdrawiam,
  Mój blog<-- zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, rozmowa jest bardzo ważna, to fakt. Ludzie często o tym zapominają, dobrze, że powstają takie posty jak te, które potrafią o tym przypomnieć :)
  Nowy blog, zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia :) Zgadzam się z Tobą w stu procentach :)
  www.stylishmegg.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. rozmowa zawsze jest ważna. niestety ja jestem takim typem osoby która moze i lubi rozmawiać, sle znytnio nie potrafię (jak kolwiek to zabrzmi haha)
  rozmowa zawsze jest warta
  Mój blog

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo mądry post! W dzisiejszych czasach rozmowa jest tak samo dużo warta jak złoto ;/

  Uśmiech dla Ciebie i miłego dnia! :)
  Zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 7. Lepsza gorzka prawda niż najlepsze kłamstwo, super zdjęcia!
  VIA-MARTYNA.BLOGSPOT.COM

  OdpowiedzUsuń
 8. ostatnio te okulary staly sie bardzo modne :d) pasuja Ci!

  obserwujemy? pink--place.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Zgadzam się z Tobą, rozmowa jest bardzo ważna. Należy szczerze porozmawiać i wyjaśnić pewne sprawy. I nie zawsze musi skończyć się to kłótnią, czasami dzięki rozmowie zdajemy sobie sprawę, że źle postępujemy i staramy się zmienić. Jakie ładne zdjęcia.

  Pozdrawiam, nataa-natkaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. zgadzam sie z toba w 100%, rozmowa to wlasnie cos to spaja ludzi, niej nie da sie zastapic jakims tam pisaniem, bo to po prostu nie jest to samo ;)

  co powiesz na wspolna obserwacje? ja juz i to z ogromna checia!
  ( nowy post <3 )
  https://justemsi.blogspot.com/2017/07/everybody-should-be-feminist.html

  OdpowiedzUsuń

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images