06:48

Jak podnosić się z porażek?

Może za mało poświęciłeś czasu na przygotowania? Może nie potrafiłeś wykorzystać tego,czego się nauczyłeś? A może po prostu za bardzo się zaangażowałeś i ogarnął cię stres oraz strach? Tak, czy inaczej stało się...A raczej nie... Nie udało ci się osiągnąć zamierzonego celu, poniosłeś porażkę... No i co z tego? Świat się nie zawalił, a ludzie którzy się otaczają dalej tu są! Nie udało się?
 

Trudno! Tak czasem jest, a człowiek nie jest tylko po to, aby odnosić sukcesy, ale i również porażki. Każda porażka to jak nowa lekcja życia. Nie zawsze wszystko zależy od ciebie. Czasem los płata nam figle i nie udaje nam się zdobyć tego, co chcemy. I tak będzie, bo nie da się odnosić samych sukcesów. Każdy z nas odnosi porażki i to jest normalne. Tylko że niektórzy przeżywają je chwilę, a inni się nimi zadręczają... To nie ma sensu! Zamiast przeżywać weź się w garść, trenuj ucz się i spełniaj się. 


Przeanalizuj jakie błędy popełniłeś, co poszło nie tak i dlaczego. Nie skupiaj się na tym bądź dobrej myśli i mów sobie, że następnym razem, będzie lepiej. Jesteś zwycięzcą, bo nie poddałeś się! Wziąłeś udział i nabrałeś nowego doświadczenia. Nie jesteś jedyną osobą, której się nie powiodło! Każdemu człowiekowi choć raz coś nie poszło, nie udało się. 


Pamiętaj, że nie można być we wszystkim najlepszym i wszystko przyjdzie w swoim czasie. Każda sytuacja nas czegoś uczy. Jeśli dalej będziesz się zadręczał porażkami to na starcie jesteś skreślony, bo nie można nastawiać psychiki na najgorsze. W ten sposób sam sobie wpajasz, że nie odniesiesz sukcesu i w ten sposób organizm się buntuje i robi tak, jak każe mózg. Dobre nastawienie dużo daje. Przypomnij sobie swoje sukcesy to doda ci pewności siebie :)

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Ekstra wygląd bloga i cudny wpis !

  http://want-cant-must.blogspot.com/
  ps jeśli podoba ci się blog-skomentuj, zaobserwuj

  OdpowiedzUsuń
 2. Kiedyś chciałam być we wszystkim najlepsza, cały czas dążyłam do doskonałości. Potrzebowałam naprawdę dużo czasu żeby zrozumieć, że tak się nie da. Najważniejsze żeby podnieść się z porażki i iść dalej przed siebie! Świetne zdjęcia :*

  Proszę o poklikanie w linki w najnowszym poście, zapraszam do mnie
  http://weliveaswedreamaloneq.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pozytywny post jak i również cały Twój blog. O tym, że podobają mi się Twoje zdjęcia (szczególnie to na schodach) już nie wspomnę. Fajnie, że znalazłaś swój styl i nie jest to wszystko monotonne. Gratuluję. Życzę dalszego powodzenia i zapraszam do siebie :)
  http://xroxanne.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. nasze życie jest pełne wzlotów i upadków! jak upadniemy, poprawiamy koronę i lecimy dalej <3
  Pozdrawiam ♥
  dorey-doorey.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Porazka sprawdza nasza wytrzymałośc, nie powinnismy się poddawać ;)
  http://onlydreams8.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images