13:15Przyjaźń w dzisiejszych czasachW tych czasach o prawdziwą przyjaźń jest ciężko...Dlaczego...? Myślę,że wszyscy wiecie...Zazwyczaj ludzie oczekują tylko korzyści ze znajomości z człowiekiem. Najlepszym kandydatem na "przyjaciela" jest osoba,która może dać nam coś w zamian. Osoba popularna,bogata,wpływowa... Tak! Przecież to jest najważniejsze! Nie moi drodzy...To nie jest  prawdziwa przyjaźń i nigdy nie będzie. Zastanawiam się do czego ten świat zmierza...I my ludzie.
 Kiedyś za czasów naszych rodziców sąsiedzi bardzo często się odwiedzali i mogli na sobie polegać. Ludzie spędzali razem czas by móc porozmawiać,doradzić sobie...Nigdy nie było ważne coś takiego,jak marka twojego obuwia,czy to jaki masz telefon... To było zbędne. Liczyło się to,co masz w środku i jak to wykorzystujesz. Ludzie lubili sobie pomagać bezinteresownie,a teraz sugerują się metodą "coś za coś". Choć nie powiem! Jeszcze na świecie zdarzają się takie osoby,które ci pomogą i nic w zamian za to nie chcą. Ale dlaczego takich ludzi jest coraz mniej...? Otóż w tych czasach rządzi RZECZ. Tak...Ciągle zwracamy uwagę na przedmioty bez,których tak naprawdę da się żyć! Zamiast wyjść ze znajomymi na dwór szukamy w Internecie najnowszych trendów np. butów! Koniecznie musimy zamówić sobie takie same,jak ma połowa społeczeństwa. A po co? By nie czuć się gorszym...Tak to przykre,ale właśnie takie jest dzisiejsze podejście ludzi. Bezsensowne....Ale dlaczego tak się zadziało? Gdyż nie jest ważne,co masz w środku tylko,co masz na sobie...
 Ludzie są okrutni i najchętniej cały czas spędzaliby na szukaniu wad u swoich rówieśników np. krzywych zębów,czy zbyt grubych nóg. To straszne,ale zamiast patrzeć na siebie to szukamy niedoskonałości u innych. Każdy je ma,a takie złośliwości naprawdę potrafią spowodować brak pewności siebie u ludzi. Nawet nie wiecie,jak ciężko to później odbudować,kiedy na każdym kroku słyszy się takie złośliwości. Tyle przyjaźni się teraz rozpada. Kogo spotkam to dowiaduję się,że znajomość,która wydawała mi się wręcz idealna skończyła się. Strasznie jest mi żal potem takich ludzi,bo wiem co przeżywają, To uczucie,kiedy tak naprawdę doszło do ciebie,że ta przyjaźń od zawsze była fałszywa i liczyły się tylko korzyści z niej jest straszne. Myślałeś,że możesz zaufać,masz bratnią duszę i pstryk...Wszystko pękło,jak bańka mydlana. 
Sama nie wiem,czy jeszcze istnieje coś takiego,jak PRAWDZIWA PRZYJAŹŃ,ale mam nadzieję,że tak. Całe życie przede mną i na pewno nie raz będę miała okazję zobaczyć,czy faktycznie dana znajomość była prawdziwa,bo takich rzeczy dowiadujemy się dopiero z biegiem lat. Życzę wam wszystkim,abyście znaleźli najlepszego przyjaciela i nigdy na nim się nie zawiedli.


You Might Also Like

12 komentarze

 1. Bardzo mądry post, niestety uniwersalne wartości upadają wraz z biegiem czasu.
  Śliczne zdjęcia.
  xoxo // mój blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Mądry post! Masz rację, ówcześnie ciężko o prawdziwą przyjaźń. Ludzie chcą mieć korzyści ,byc popularni.
  nataliapfotografia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz rację , bardzo mądry post i śliczne zdjęcia ;)

  Obserwujemy ?

  http://poozytywna96.blogspot.com/?m=1

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudowne zdjęcia, piękny blog. ♥ Czekam na kolejny post! :)

  Pozdrawiam,
  Mój blog - (klik) ♥

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się z tobą :) czekam na następny :) podoba mi się twój blog :)
  Dopiero zaczynam blogowac zapraszam do mnie milka-miilka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadzam się z tobą :) czekam na następny :) podoba mi się twój blog :)
  Dopiero zaczynam blogowac zapraszam do mnie milka-miilka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 7. No niestety, ale masz rację ;/ Ludzie tylko pragną korzyści - szkoda ;(
  Julajulia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz sporo racji, ślicznie zdjęcia ;))

  http://nevergiveupp12.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Masz sporo racji, ślicznie zdjęcia ;))

  http://nevergiveupp12.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Śliczny blog i piękne zdjęcia! Stylizacja również cudowna :)
  Zapraszam na mojego bloga i zapraszam do komentowania oraz obserwowania!
  Mój blog[KLIK]
  UWAGA ! KONKURS ! Zasady są banalne, a nagroda myślę, że Ci sie spodoba :)
  KONKURS

  OdpowiedzUsuń
 11. zgadzam sie w 100% z tym co napisałaś :)
  zapraszam do wzięcia udziału w moim konkursie na richesonn.blogspot.com :))

  OdpowiedzUsuń

Popular Posts

Like us on Facebook

Flickr Images